Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Za nedodržení standardů zaplatí dopravci sankce

Pět kontrolních skupin, začátek v 6 hodin ráno, konec v 18 hodin večer, stovky najetých kilometrů. Společnost Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (KOVED), která organizuje a koordinuje veřejnou dopravu ve Zlínském kraji, provedla kontrolní den u dopravců, kteří smluvně zajišťují dopravu na regionálních linkách. Jejím cílem bylo zjistit, zda dopravci plní všechny technickoprovozní standardy dle uzavřených smluv.

„Během úterý 11. května 2021 naši zaměstnanci zkontrolovali autobusy a vlakové soupravy všech dopravců Integrované dopravy Zlínského kraje, celkem 65 spojů. Během kontrol zjistili přes 20 nedostatků, z toho jednu závažnější závadu,“ uvedl vedoucí dopravního úseku KOVED Ing. František Brachtl.
Jako závažná závada byly vyhodnoceny oboje nefunkční dveře na jedné straně vozidla ve vlakové soupravě Českých drah v úseku Otrokovice – Hulín. „Z menších závad byl pak víckrát zjištěn nefungující vnitřní panel nebo hlášení pro cestující, případně nefungující klimatizace. V některých vozidlech neměl řidič oblečený stejnokroj,“ upozornil Ing. Brachtl. Z jednotlivých zjištěných nedostatků se kontrola setkala například s chybějícím toaletním papírem na WC, v jednom případě řidič vydal nesprávnou jízdenku, v jedné vlakové soupravě nefungovala elektrická zásuvka apod. Jediným dopravcem, u něhož žádné nedostatky zjištěny nebyly, je společnost TQM Holding, s.r.o.
„Dopravci mají týden na vyjádření ke zjištěným nedostatkům. Následně společnost KOVED navrhne Zlínskému kraji udělení sankcí za nedodržení standardů. Navrhovaná celková výše sankcí bude cca 25 tisíc korun,“ uzavírá Ing. Brachtl.
Smluvními dopravci Integrované dopravy Zlínského kraje jsou Arriva Morava, a.s. (Zlínsko), ČSAD Bus Uherské Hradiště, a.s. (Uherskohradišťsko a Valašskokloboucko), konsorcium Transdev Morava, s.r.o a TQM Holding, s.r.o. (Vsetínsko a Valašskomeziříčsko) a Z-Group BUS, a.s. (Kroměřížsko). Regionální železniční dopravu zajišťují společnosti České dráhy, a.s. a Arriva vlaky, s.r.o.
 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace