Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Aplikace FAIRTIQ

Nejjednodušší jízdenka na veřejnou dopravu na světě
– od 1. července 2024 ve Zlínském kraji!

 

Stáhněte si aplikaci FAIRTIQ

 

Cestujte s jedním swipnutím

S jediným swipnutím v aplikaci FAIRTIQ budete mít vždy správnou jízdenku pro cestování po Zlínském kraji, aniž byste se museli potýkat s komplikovanými tarifními zónami nebo kombinacemi jízdenek. Ať už míříte někam přímo nebo několikrát přestupujete, FAIRTIQ snadno rozpozná vaši cestu a do konce dne pro vás vyřeší nejvýhodnější kombinaci jízdenek.

Aplikaci FAIRTIQ můžete použít na autobusových i vlakových linkách zapojených do Integrované dopravy Zlínského kraje. Zároveň můžete s FAIRTIQem cestovat i na všech linkách MHD v kraji. Tedy ve městech Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Uherské Hradiště a Vsetín.

Jak to funguje v pár krocích

1. Pro zahájení cesty swipněte (posuňte prstem) tlačítkem „Start“ doprava.

Před nástupem do vozidla se ujistěte, že aplikace správně zaznamenala váš check-in. V opačném případě nebudete mít platnou jízdenku.

 

2. Při cestování veřejnou dopravou klidně přestupujte

Cestování v aplikaci automaticky pokračuje, i když přestupujete mezi vozidly veřejné dopravy. Pro delší přestávky (nad 30 minut) se doporučujeme odhlásit.

 

3. Zobrazte si jízdenku

Při kontrole jízdenek jednoduše klepněte na „Zobrazit jízdenku“ a předložte QR kód. Ujistěte se, že jste správně zahájili cestu (check-in), než nastoupíte!

 

4. Pro ukončení cesty swipněte (posuňte) tlačítkem „Stop“ doleva.

Jakmile dorazíte do cíle, swipněte po výstupu z vozidla tlačítkem „Stop“ doleva (check-out). Aplikace automaticky rozpozná vaši cílovou zastávku a vypočte ujetou vzdálenost.


5. Platba bez starostí!

Aplikace vám automaticky naúčtuje vždy nejlepší možnou cena za celý den a strhne platbu podle vámi registrované platební metody. Ukládání platebních informací do aplikace se s námi nemusíte obávat. Platba se vám strhne vždy až po skončení vaší cesty.

 

 


Tip pro vás

Vřele doporučujeme aktivovat si funkci „Smart Stop“. Proč? Protože aplikace může automaticky ukončit vaši cestu, pokud se náhodou zapomenete odhlásit sami. Je to tak jednoduché!


 

Více jízdenek jedním swipnutím

Přemýšlíte, že vezmete někoho s sebou?

Jednoduše přidejte spolucestujícího v Menu → Spolucestující a vyberte je na úvodní obrazovce, než cestu začnete. Více se o módu Spolucestující dozvíte zde.

     Stáhněte si aplikaci hned teď      

 

Často kladené otázky

Před cestou

Co potřebuji vědět před použitím aplikace?

Nejprve je potřeba zdarma stáhnout aplikaci z obchodů Google Play nebo Apple Store.

Poté aplikaci otevřete, zaregistrujte své telefonní číslo, osobní údaje a platební metodu.

Proč je potřeba poskytnout jméno a datum narození?

Naším cílem je zajistit vám pohodlnou cestu, a proto potřebujeme tyto údaje vědět dopředu, aby vám byla aplikována správná sazba. Mějte prosím na paměti, že citlivé údaje nevyužíváme k jiným účelům.

Během cesty

Jakou má aplikace FAIRTIQ spotřebu dat a baterie?

FAIRTIQ za hodinu odešle a přijme přibližně 1 MB dat, když jste připojeni.

V průměru FAIRTIQ spotřebuje asi 5 % kapacity baterie za hodinu, ale to závisí na vašem smartphonu a kapacitě baterie. Spotřeba baterie je vyšší, když používáte další aplikace/funkce současně s FAIRTIQ. Upozorňujeme: Za to, aby váš telefon měl dostatečnou baterii, zodpovídáte vy. Pokud váš telefon nebude fungovat, nebudete mít platný lístek.

Jak mám ukázat svou jízdenku řidiči nebo přepravní kontrole?

Během kontroly jízdenek prostě klepněte na „Zobrazit jízdenku“ v aplikaci FAIRTIQ. Elektronický lístek se vám ihned zobrazí a vy se můžete prokázat kontrolorovi. Váš lístek obsahuje vaše jméno a datum narození. Je možné, budete při kontrole požádáni také o poskytnutí dokladu totožnosti s fotografií. Je důležité si uvědomit, že váš lístek je považován za platný pouze tehdy, pokud jste před nástupem úspěšně zahájili cestu.

Proč je nutné mít povolené používání GPS?

Aby bylo možné přesně sledovat vaši cestu, FAIRTIQ potřebuje přístup k datům o poloze vašeho zařízení. K přesnému určení polohy váš telefon používá také technologie WiFi a Bluetooth. Doporučujeme během vaší cesty ponechat tyto funkce povolené (nemusíte být připojeni k síti WiFi). Ujišťujeme vás, že FAIRTIQ používá GPS data pouze pro ověření začátku a konce vaší cesty. Žádné jiné použití těchto dat se neprovádí.

Kde všude mohu s FAIRTIQem cestovat?

Aplikaci FAIRTIQ můžete použít na autobusových i vlakových linkách zapojených do Integrované dopravy Zlínského kraje. Zároveň můžete s FAIRTIQem cestovat i na všech linkách MHD v kraji. Tedy ve městech Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Uherské Hradiště a Vsetín.

FAIRTIQ je k dispozici také v několika zemích, včetně Švýcarska, Lichtenštejnska a určitých regionů Rakouska, Německa a Francie! Pro více informací navštivte jejich webové stránky.

Po cestě

Jak funguje funkce „Smart Stop“?

Když zapomenete swipnout zpátky při výstupu z vozidla, nemusíte se ničeho obávat. FAIRTIQ to zjistí a připomene vám to.

Pokud potřebujete pomoct, zapněte si funkci Smart Stop v aplikaci FAIRTIQ v MenuNastavení Cestování. Funkce Smart Stop vám ukončení cesty připomene nebo ji přímo ukončí, pokud na to sami zapomenete.  Objevte funkci „Smart Stop“!

Jak FAIRTIQ počítá cenu jízdenky?

Na konci cesty FAIRTIQ porovná všechny dostupné jízdenky a naúčtuje vám tu nejlepší kombinaci s optimalizovanou cenou. Proto jsou v historii vaší cesty zobrazeny dvě ceny: standardní cena, což je normální cena za vámi projetý úsek, a účtovaná cena, což je cena, kterou vám vyúčtoval FAIRTIQ. Obecně by náklady měly být stejné. Pokud však cestujete několikrát během jednoho dne, můžeme cenu optimalizovat, například abyste nepřesáhli cenu celodenní jízdenky. Účtovaná částka je založena na denním tarifu dle regionu, kde cestujete. Cena jízdenky se řídí aktuálním ceníkem.

     KALKULÁTOR CENY      

Zde si můžete předem zjistit, kolik zaplatíte za cestu s FAIRTIQem mezi dvěma body.

 

Podívejte se na stránky FAIRTIQ, kde se dozvíte detailně, jak aplikace funguje. Pokud máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat na info@idzk.cz. Rádi od vás uslyšíme!

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace