Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Jízdné a tarify

Pro cesty na linkách IDZK lze využívat buď kilometrického tarifu, nebo tarifu zónového. Záleží na tom, jestli jezdíte našimi spoji pouze občas, nebo pravidelně

Cestuji občas = využívám kilometrického tarifu

Pokud jezdíte spoji IDZK pouze občas, u řidiče autobusu, na železniční pokladně nebo u průvodčího (když nastupujete do vlaku na zastávce bez pokladny nebo mimo otevírací dobu pokladny) nahlásíte cíl své cesty a dostanete jízdenku, za niž zaplatíte podle počtu ujetých kilometrů: cena je stanovena na 1,50 Kč za 1 km jízdy. K tomu je třeba připočítat jednotnou nástupní sazbu 11,- Kč. Cena jízdenky je vždy zaokrouhlena dolů na celé koruny. Takže zatímco cesta dlouhá 11 km vás přijde na 27,- Kč (16,50 Kč + 11,- Kč - 0,50 Kč zaokrouhlení), 51 km s námi pojedete za 87,- Kč (76,50 Kč + 11,- Kč - 0,50 Kč zaokrouhlení). Platbu přitom můžete provádět hotovostně, mobilním telefonem (Google Pay, Apple Pay), bankovní kartou nebo prostřednictvím tzv. karty Zetka. Tuhle variantu doporučujeme! Jsme taky kompatibilní s kartou Moravskoslezského kraje ODISka – takže u nás můžete k platbě použít ODISKu a naopak Zetkou zaplatíte i v Moravskoslezském kraji. Ve všech případech samozřejmě platí aktuální systém státem garantovaných slev na jízdném.
Jízdenku na vlak v tarifu Zlínského kraje si můžete koupit i on-line v e-shopu Českých drah nebo v aplikci Můj vlak. Taková jízdenky platí u Českých drah i u společnosti Arriva vlaky.

Platím za přestup mezi spoji?

Pokud se ptáte, zda v případě, že během cesty přestoupíte z jednoho spoje na druhý, budete muset platit nástupní sazbu 11,- Kč dvakrát, odpověď vás potěší: jestliže využijete přímo navazující spoje – tedy přestoupíte do 30 minut –, tak při platbě kartou Zetka nebo ODISka vám nástupní poplatek podruhé účtován nebude. Můžete samozřejmě přestupovat mezi autobusy i vlaky.
V případě platby jiným způsobem než Zetkou nebo ODISkou však bude nástupní sazba účtována v každém spoji.

Co když cestuji mezi kraji?

Cestuji vlakem kousek za hranice kraje
Tarif Zlínského kraje sahá dokonce i za jeho hranice, takže se s ním dostanete i do sousedních regionů: vlakem se na náš tarif svezete na trati 303 až do stanice Kojetín (Olomoucký kraj), na trati 330 do stanice Moravský Písek a na trati 340 do stanice Veselí nad Moravou (Jihomoravský kraj).

Cestuji do nebo ze Zlínského kraje po železnici dopravou Českých drah
Pokud jedete pouze spojem Českých drah, můžete využít tarif dopravce, a to včetně jím nabízených slev (například sleva IN 25, IN 50 apod.). Je ovšem možné i kombinovat tarifní systém Českých drah a Zlínského kraje.

Cestuji do nebo ze Zlínského kraje dopravou po železnici, kdy kombinuji spoje Českých drah a Arrivy
Pokud cestujete do Zlínského kraje, kupte si jízdenku v tarifu ČD do poslední stanice ve Zlínském kraji, ve které zastavuje vlak ČD. Pro zbytek trasy si kupte u průvodčího jízdenku v tarifu Zlínského kraje. Prodá vám ji jak průvodčí ve vlaku, ze kterého přestupujete, tak průvodčí ve vlaku, do kterého přestupujete (bude jen chtít vidět předchozí jízdenku, aby byl prodej bez přirážky).
Pokud cestujete ze Zlínského kraje, kupte si v pokladně (nebo u průvodčího, není-li otevřená pokladna k dispozici) jízdenku v tarifu Zlínského kraje do poslední stanice ve Zlínském kraji. Po nástupu do prvního vlaku provozovaného ČD na vaší trase si u průvodčího kupte jízdenku pro zbytek cesty dle tarifu ČD (také bude chtít vidět předchozí jízdenku, aby byl prodej bez přirážky).
V obou případech lze také využít nebo Systému jednotného tarifu, tzv. jízdenky One Ticket, na niž cestující může kombinovat vlaky různých dopravců.

Cestuji autobusem za hranice kraje
Kilometrický tarif IDZK platí v celé délce mezikrajských spojů, pokud jsou objednávány v závazku veřejné služby Zlínským krajem. Autobusovými spoji se tak na náš tarif můžete svézt dokonce až do Brna, Ostravy, Přerova nebo Prostějova. V jízdním řádu nebo na webu si předem zjistíte, jestli na zvolené lince platí tarif IDZK.

Cestuji pravidelně = využívám předplatné jízdné (tzv. zónového tarifu)

Pokud spoji IDZK jezdíte pravidelně určitou trasu – například každodenně do zaměstnání nebo do školy –, pak se vám vyplatí pořídit si časové jízdné, a to buď 7denní, 30denní, 90denní nebo roční. Časové jízdné je založeno na zónovém principu: Zlínský kraj je rozdělen do 97 zón, do každé zóny patří několik zastávek (podívejte se na mapku zón). Cestující si zakoupí předplatnou jízdenku pro všechny zóny, kterými cestou projíždí. V nich se pak může libovolně pohybovat po všech zastávkách. Na rozhraní některých zón existují hraniční zastávky spadající do více zón - pro cestování do takových zastávek stačí mít zakoupeno jízdné pouze pro jednu z těchto zón.

Jak si pořídím časovou jízdenku?

Pořízení časové jízdenky je navázáno na kartu Zetka (nebo ODISka). Na tuto kartu si pak v informačních kancelářích dopravců nebo na vlakových nádražích nahrajete předplatnou jízdenku pro vybrané zóny. Platnost si můžete zvolit buď okamžitou, nebo si vyberete požadované datum začátku platnosti. Můžete to provést i on-line přes náš e-shop idzetka.cz, ovšem tímto způsobem je možné zvolit počátek platnosti v případě převodního příkazu 5 dní ode dne nákupu; v případě úhrady platební kartou nejdříve následující den.

Kolik časová jízdenka stojí?

Cestující si zakoupí předplatnou jízdenku na libovolný počet zón. Ceny jednotlivých zón jsou uvedeny v ceníku. Výsledná cena předplatné jízdenky je součtem všech zakoupených zón. Pokud by pravidelná cesta zahrnovala víc než 9 zón, zakoupí si cestující celokrajskou časovou jízdenku, na niž může jezdit po celé síti IDZK. Vše si můžete spočítat na kalkulátoru.

Mám časovou jízdenku, ale potřebuji jet delší trasu

V IDZK samozřejmě můžete absolvovat trasu i mimo předplacené zóny. U řidiče, průvodčího nebo na pokladně si dokoupíte jízdné v kilometrickém tarifu z poslední zastávky v zóně, kterou máte předplacenou, případně do první zastávky v předplacené zóně. Kilometrické jízdné zaplatíte včetně nástupní sazby.

Co když cestuji mezi kraji?

Časovou jízdenku v zónovém tarifu IDZK si můžete pořídit i do některých částí Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Jihomoravský kraj
Zónový tarif IDZK platí pouze na železnici, a to na trati 330 ze Zlínského kraje do stanice Moravský Písek a na trati 340 ze Zlínského kraje do stanice Veselí nad Moravou. V autobusech tarif IDZK na území Jihomoravského kraje neplatí.

Olomoucký kraj
Zónový tarif IDZK platí na železnici na trati 303 ze Zlínského kraje do stanice Kojetín, autobusem se na zónový tarif IDZK dostanete ze Zlínského kraje dokonce do devíti obcí a měst Olomouckého kraje: Býškovice, Horní Újezd, Kojetín, Koválovice-Osíčany, Pavlovice u Kojetína, Provodovice, Srbce, Všechovice a Žákovice.

Moravskoslezský kraj
Časovou jízdenku IDZK si můžete pořídit dokonce na 4 zóny ODIS v Moravskoslezském kraji v okolí Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm a Bílé (šedou barvou vyznačené zóny na mapce). Pro cesty z Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm je pak možné zakoupit libovolné zóny ODIS (www.odiska.cz).

Jednodenní jízdenka

Nabízíme také jízdenku, na níž můžete 24 hodin neomezeně cestovat po celém kraji. Koupit si ji můžete v autobuse, ve vlaku nebo na železniční pokladně. Základní cena je 200,- Kč.

Kyvadlové jízdné

V případě předem oznámených akcí, na které Zlínský kraj zajistí posílení dopravy, platí tzv. kyvadlové jídné 30,- Kč.

A co slevy?

V současné době platí na linkách IDZK slevy garantované státem (děti od 6 let, studenti do 26 let, senioři od 65 let a invalidé III. stupně - sleva 50 %; držitelé průkazů ZTP, ZTP/P - sleva 75 %)

Zlínská integrovaná doprava

Kromě jednorázového nebo časového jízdného můžete v aglomeraci Zlín - Otrokovice - Želechovice nad Dřevnicí - Lípa nad Dřevnicí - Vizovice využívat také systém Zlínské integrované dopravy (ZID), který zahrnuje spoje MHD a vlaky na trati 331. Informace najdete na stránkách zapojených dopravců - DSZO a ČD.

Kteří dopravci jezdí na linkách IDZK?

Arriva autobusy, a.s.

ČSAD Bus Uherské Hradiště, a.s. 

Transdev Morava s.r.o

TQM Holding s.r.o. 

Z-Group  BUS a.s.

Arriva vlaky s.r.o

České dráhy a.s. 

Ceníky

Smluvní přepravní podmínky

Tarif IDZK

ZETKA - důležité dokumenty

Obchodní podmínky - rezervace jízdenek

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace