Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Přepravní kontrola

Na všech linkách IDZK se můžete kdykoliv setkat s přepravními kontrolory společnosti KOVED. Kontroloři jsou pověřenými osobami dopravce a můžou kotrolovat cestující jak při jízdě autobusem na lince, tak i při výstupu na konečných zastávkách.

Pověřená osoba dopravce se prokáže odznakem přepravní kontroly. Na vyžádání se může prokázat i služebním průkazem. Pověřená osoba dopravce však není povinna předkládat občanský průkaz či jiný osobní doklad.

Během přepravní kontroly se cestující pověřené osobě dopravce prokáže platným jízdním dokladem a v případě, že uplatňuje nárok na slevu z jízdného, tak i platným dokladem prokazujícím nárok na slevu.

Při placení jízdného v hotovosti nebo bankovní kartou je každý cestující povinen překontrolovat si správnost údajů na vydaném jízdním dokladu. Převzetím jízdního dokladu cestující přebírá odpovědnost za jízdní doklad a jeho správnost. Při nákupu jízdného kartou Zetka či ODISKA, a to formou elektronické peněženky nebo zónového tarifu, se cestující během přepravní kontroly prokazuje touto kartou. V případě bezhotovostního odbavení a současného uplatnění nároku na slevu z jízdného je cestující povinen předložit při přepravní kontrole platný doklad, kterým prokazuje nárok na uplatnění slevy z jízdného.

Za co může být udělena přirážka k jízdnému?

 1. Za jízdu bez jízdního dokladu.
 2. Za jízdu s neplatným jízdním dokladem.
 3. Za jízdu s padělaným či jinak pozměněným jízdním dokladem nebo průkazem na slevu.
 4. Za jízdu na zlevněné jízdné bez prokázání nároku na slevu z jízdného.
 5. Za jízdu s jízdním dokladem, který je nečitelný.
 6. Za verbální i neverbální napadení pověřené osoby dopravce.
 7. Za znečištění vozidla či poškození jeho součástí.
 8. Za jakékoli další porušení Smluvních přepravních podmínek IDZK.

Přepravní kontrolor může požadovat při udělení přirážky k jízdnému váš doklad totožnosti. V případě odmítnutí bude přivolána Policie ČR k ověření vaší totožnosti.

Výše přirážky je stanovena na 1 500,- Kč a je splatná do 10 kalendářních dnů.

 • V případě platby v hotovosti na místě se částka snižuje na 500 korun.
 • V případě platby do 3 kalendářních dnů bankovním převodem se částka snižuje na 500 korun.
 • V případě platby do 10 kalendářních dnů bankovním převodem se částka snižuje na 1 000 korun.
 • Pokud se jedná o cestujícího, který v době udělení přirážky nedosáhl věku 15 let, tak se při platbě bankovním převodem do 10 dnů částka snižuje na 500 korun.
 • V případě, že se v době kontroly neprokážete průkazem, kterým dokazujete nárok na uplatnění slevy, ale tento doklad vlastníte (např. ho necháte doma), lze tento průkaz dodatečně předložit do 10 pracovních dní v sídle Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje s.r.o., Podvesná XVII 3833, 76001 Zlín. Splněním této podmínky se částka snižuje na 100, Kč.
 • Úřední hodiny: pondělí a středa 8:00 – 12:00; 12:30 – 16:00; tel.: +420 605 313 853.

 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace