Přejít na obsah stránky

Předplatné jízdné

Od 1. července 2022 si můžete pořídit předplatné jízdné na trasu, kterou pravidelně jezdíte, a to buď 30denní, nebo 7denní.


Předplatné jízdné je založeno na zónovém principu: Zlínský kraj je rozdělen do 98 zón, do každé zóny patří konkrétní zastávky. Na rozhraní některých zón existují hraniční zastávky spadající do více zón zároveň – pro cestování do těchto zastávek stačí mít zakoupeno jízdné pouze pro jednu ze zón, do nichž zastávka patří. Předplatnou jízdenku si pořizujete pro výčet konkrétních zón, kterými vaše trasa prochází. V zakoupených zónách se pak můžete po celou dobu platnosti předplatné jízdenky libovolně pohybovat všemi vlakovými i autobusovými spoji zapojenými do IDZK. 

Mapa zón podle zastávek.

Mapa zón podle obcí.

Každá zóna má stanovenu cenu – výsledná cena předplatné jízdenky je pak součtem cen těchto zón. Jestliže se chystáte pravidelně cestovat přes více než 9 zón, automaticky získáte celosíťovou jízdenku IDZK pro celý Zlínský kraj. Abyste si mohli kupovat jízdenku, musíte si pořídit kartu Zetka, případně ODISka (https://www.idzk.cz/zetka). Na ní si pak necháte nahrát předplatnou jízdenku. Cenu jednotlivých zón ukazuje tabulka v mapě. S nepřenosnou kartou Zetka s fotografií zaplatíte za předplatnou jízdenku výhodnější cenu a pokud máte nárok na zlevněné jízdné (například jako student, senior apod.), je Vám sleva počítána automaticky. Na přenosnou kartu je jízdné dražší.

Rejstřík obcí a jejich přiřazení do tarifních zón IDZK.
 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu