Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

MHD Vsetín

Zlínský kraj, Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) a město Vsetín v rámci systému Integrovaná doprava Zlínského kraje zahajují 1. dubna 2024 plnou integraci linek MHD s krajskou dopravou na celém území Vsetína, Ústí a Janové.

Předplatné jízdné platné v MHD, autobusech i vlacích na území Vsetína, Ústí a Janové

V praxi to znamená, že pro všechny cesty uvnitř tarifní zóny 460, která pokrývá právě území celého Vsetína, Ústí a Janové, cestujete za stejnou cenu a podmínek všemi autobusy v závazku veřejné služby – a to bez ohledu na ujetou vzdálenost.

Jednotné jízdné ve všech autobusech v rámci Vsetína s možností přestupu mezi MHD a regionálními linkami

Cena jednotlivého autobusového jízdného uvnitř zóny 460 je nově 15 Kč (resp. 7 Kč ve zlevněné verzi). Všechny tyto jízdenky jsou plně přestupní bez ohledu na platební metodu. Bezplatný přestup je možný při cestě neopouštějící zónu 460 do 45 minut od vydání jízdenky, a to mezi dvěma autobusy MHD, dvěma regionálními autobusy nebo autobusem MHD a regionálním autobusem. Přesné vymezení platnosti zóny 460 a ceník jízdného najdete níže na této stránce nebo v informační brožuře. Platit v autobusech můžete kromě hotovosti i bankovními kartami (vč. Apple Pay/Google Pay) nebo kreditem na dopravní kartě Zetka/ODISka (platnost původních čipových karet ČSAD Vsetín s integrací končí). Základní cena jednotlivého jízdného je tak o 3 Kč dražší než původní jízdenka MHD, ale prodloužila se přestupní doba.

Pro ještě výhodnější cestování rozšiřujeme sortiment předplatného jízdného (týdenní, měsíční, čtvrtletní a roční). Tyto jízdenky vám umožní cestovat v rámci časové platnosti neomezeně po celé zóně 460, a to navíc i všemi vlaky (například mezi Janovou a Vsetínem nebo Ústím a Vsetínem). Při koupi roční jízdenky zaplatíte za neomezené cestování v přepočtu jen 9 Kč na den! Předplatné jízdné nahrajete na kartu Zetka přes e-shop www.idzetka.cz, na pokladně Českých drah na vsetínském vlakovém nádraží, v informační kanceláři dopravce Arriva na vsetínském vlakovém nádraží nebo dočasně v informační kanceláři MHD ve věžovém domě (zde je v prodeji jen zóna 460 bez možnosti kombinování s jinými zónami).

Novou kartu Zetka pořídíte za 130 Kč bez omezení jak ve zmiňovaném e-shopu, tak v informační kanceláři dopravce Arriva na vsetínském nádraží. Dočasně a s některými omezeními (do 10. 6. 2024 a pouze pro občany Vsetína nebo držitele původních předplatných jízdenek MHD Vsetín) nové karty Zetka vyřizuje také informační kancelář MHD ve věžovém domě. V případě žádosti o kartu mimo e-shop si nezapomeňte přinést pasovou fotografii.

Předplatné jízdné pro zónu 460 lze samozřejmě kombinovat i s dalšími tarifními zónami pro dojíždění z/do dalších obcí Zlínského kraje. Výsledná cena je pak součtem cen za jednotlivé zóny. 

Jak přestupovat mezi autobusy?

Každá jednotlivá autobusová jízdenka pro tarifní zónu 460 (Vsetín + Ústí + Janová) má uveden „Přestup do“, který odpovídá 45 min od jejího zakoupení. Pokud tedy přestupujete z jednoho autobusu do druhého a neopouštíte zónu 460, nemusíte si kupovat další jízdenku, pokud nastupujete dříve než v čase uvedeném jako „Přestup do“. Stačí se u řidiče prokázat stávající jízdenkou (a případně ukázat průkaz opravňující ke slevě na jízdném, pokud máte z předchozího spoje zlevněnou jízdenku). Pokud je na jízdence vytištěn přestupní QR kód, v autobusech MHD (čísla 601–616) se prokazujete naskenováním tohoto QR kódu, v regionálních autobusech (čísla 100–599 a 620–999) pak přestupní dobu zkontroluje pohledem řidič. Pokud vaše jízdenka QR kód neobsahuje, v autobusech MHD i regionálních autobusech zkontroluje přestupní dobu pohledem řidič. 

Platíte-li kreditem na kartě Zetka/ODISka, stačí při druhém nástupu přiložit kartu a nárok na bezplatný přestup je vám uznán automaticky.

Bonusy pouze na linkách MHD

Na linkách MHD (čísla 601–616) platí následující zvýhodnění nad rámec uvedených slev:

  • Bezplatná přeprava jedné osoby doprovázející dítě do 3 let věku v kočárku. 
  • Bezplatná přeprava pro držitele průkazu ZTP(/P).

Na ostatních linkách platí pro uvedené osoby standardní jízdné dle ceníku. Podrobnější cenové podmínky najdete uvnitř letáku.

Změna čísel autobusových linek od března 2024

V průběhu března 2024 dochází ke změně čísel autobusových linek ve Vsetíně a okolí tak, aby v rámci Integrované dopravy Zlínského kraje měla každá linka zcela unikátní číslo, které nebude kolidovat s dalšími městskými hromadnými dopravami v kraji.

Ceník jízdného pro tarifní zónu 460

Bezplatná přeprava: Děti do 6 let, kočárky, psi, zavazadla, jeden doprovod kočárku s dítětem do 3 let (pouze na linkách MHD 601–616, na ostatních linkách platí standardní jízdné dle ceníku podle tarifní kategorie doprovodu), držitelé průkazů ZTP nebo ZTP/P (pouze na linkách MHD 601–616, na ostatních linkách platí zlevněné jízdné –75 %).
* Seniorské slevy: Senioři od 70 let věku s trvalým pobytem na území města Vsetína mají nárok na pořízení speciální 365denní jízdenky pro zónu 460 s 88% slevou (za 400 Kč). Tato jízdenka platí v autobusech MHD, regionálních autobusech i vlacích a nahrává se pouze na kartu Zetka. Tuto jízdenku lze na kartu nahrát ve fyzických předprodejních místech (např. na vsetínském vlakovém nádraží nebo do 10. 6. 2024 i v informační kanceláři MHD ve věžovém domě) po předložení vsetínského seniorského voucheru. Voucher je možné získat na Městském úřadě Vsetín v 9. patře (pondělí a středa 8.00–11.00 a 12.30–17.00). Senioři ve věku 65 až 69 let mají možnost zakoupení standardních jízdenek s 50% slevou ve všech délkových variantách. Senioři 70+ s trvalým pobytem na území města Vsetína, kteří nemají zájem o koupi speciální 365denní jízdenky s 88% slevou, mají možnost zakoupení jízdenek s kratší časovou platností se standardní slevou 50 %. Senioři 70+ bez trvalého pobytu na území města Vsetína si mohou pořídit veškerý sortiment předplatných jízdenek s 50% slevou.
** Podmínky přepravy pro osoby ZTP nebo ZTP/P: Držitelé průkazů ZTP nebo ZTP/P mají nárok na slevu z jízdného ve výši 75 %. Nad rámec této slevy mohou využít také bezplatné přepravy na linkách MHD (čísla 601–616).

Další poznámky:

U jednotlivého jízdného na železnici platí kilometrický tarif z konkrétní stanice do konkrétní stanice.

Na všech linkách IDZK v zóně 460 (MHD, regionální autobusy i vlaky) platí také celosíťové 24hodinové jízdné IDZK (papírové i elektronické) nebo (ode dne vyhlášení) jednotlivé jízdné IDZK nové generace v mobilní aplikaci.

Předplatné jízdné pro zónu 460 lze kombinovat i s jinými tarifními zónami IDZK. Výsledná cena je pak součtem cen za jednotlivé zóny. Nákup předplatného jízdného vyžaduje nahrání na kartu Zetka nebo ODISka.

Původním čipovým kartám ČSAD Vsetín skončila platnost. Vyplacení nevyužitého kreditu z těchto karet zajistí informační kancelář MHD ve věžovém domě do 10. 6. 2024.

 

Brožura integrace MHD Vsetín

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace