Přejít na obsah stránky

Vlaky IDZK získaly linkové označení

S1, S4 nebo třeba R56. Cestující po železnici v regionu už nejspíš zaznamenali, že od poloviny prosince získaly vlaky IDZK linkové označení, které je uvedeno v jízdních řádech, na odjezdových tabulích na nádražích i na vozidlech. Systém linkového značení je zaváděn v celé české železniční síti. V dálkové dopravě se používá pátým rokem, v té regionální se objevuje postupně po krajích – v sousedním Jihomoravském a Moravskoslezském kraji se již osvědčil.

„Využili jsme prosincového termínu celostátních změn na železnici a doplnili do jízdních řádů označení linek. Věříme, že systém zpřehlední dopravu a cestujícím zpříjemní plánování cest,“ uvedl jednatel krajské společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář.
Dosud se v kraji používala pouze spojová označení vázaná na konkrétní čas odjezdu, například „Os 13907“ pro vlak z Kroměříže do Zborovic v 8.36. Linkové označení je doplňkem ke spojovému a sjednocuje spoje se stejnou trasou a zastávkovou politikou, obdobně jako v MHD: například linka S43 obsahuje všechny osobní vlaky mezi Kroměříží a Zborovicemi nebo linka S11 znamená osobní vlaky na trati Otrokovice – Zlín střed – Vizovice. Písmeno S označuje linky osobních vlaků, zkratka Sp spěšné linky, R linky rychlíkové a Ex linky expresní.
Jak vypadá linkové označení vlaků IDZK, si prohlédněte na přiloženém schématu.

 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu