Přejít na obsah stránky

Cyklobusy vyrazí už tuto neděli

Pustevny, Velké Karlovice, Bumbálka… anebo rozhledna Maruška, vrchol Kelčského Javorníku a samozřejmě Svatý Hostýn. V letošním roce vyrazí na silnice ve Zlínském kraji hned dvě linky cyklobusů - jeden do Beskyd a Javorníků, druhý do Hostýnských vrchů. S kolem na Valašsko můžete vyrazit už tuto neděli!

 

Valašsko - Beskydy a Javorníky

Od 1. května do 28. září bude cyklobus jezdit o volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích. Autobus vyjede v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně a přes Velké Karlovice a Bumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny (v 10.17 hodin), odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh. Stejnou trasou se pak cyklobus vrátí zpátky do Vsetína.
Po celé prázdniny, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko i v pracovní dny. Autobus vyrazí v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se v 10.30 hodin vrátí přes Velké Karlovice zpátky do Vsetína.
Cyklobusy mají kapacitu 22 kol. Jízdní kola je navíc možné vzít i do každého vlaku, který jezdí na trati Vsetín - Velké Karlovice.

Hostýnské vrchy

Od 12. června do 28. září budou cyklobusy jezdit o víkendech a státních svátcích třikrát denně taky na trase Zlín – Troják – Tesák – Bystřice pod Hostýnem a zpět. Ze Zlína bude autobus vyjíždět ráno v 6.45, dopoledne v 10.20 a odpoledne ve 14.20 hodin, z Bystřice pod Hostýnem ráno v 8.25, v poledním čase ve 12.05 a odpoledne v 16.25 hodin. Zájemci si tedy můžou zvolit celodenní nebo třeba jen půldenní výlet. Z Trojáku a Tesáku se cyklistům otevřou nejznámější hřebenové trasy v oblasti, z Bystřice je zase ideální vyrazit na horu, která dala masivu jméno – na Svatý Hostýn.
O letních prázdninách, tedy od 1. července do 31. srpna, budou navíc cyklobusy jezdit po stejné trase i ve všední dny – v 7.40 a 12.30 hodin za Zlína, v 9.00 a ve 14.05 z Bystřice Pod Hostýnem. Cyklobusy mají kapacitu 22 kol. Jízdní kola je navíc možné vzít i do každého vlaku, který jezdí na trati do stanice Zlín střed nebo Bystřice pod Hostýnem, takže lze kombinovat přepravu po železnici a cyklobusem.

 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu