Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

V polovině roku dojde k zásadním změnám v IDZK

Od 1. července 2022 dojde ke dvěma důležitým změnám v systému IDZK, a to k zavedení časového jízdného a úpravě cen kilometrického tarifu. Náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel o tom informoval členy Zastupitelstva Zlínského kraje.


„Zásadní novinkou, kterou od poloviny roku spustíme, bude zavedení cenově výhodného časového jízdného v celé síti IDZK, tedy ve vlacích i v autobusech. V první fázi si cestující budou moct pořídit 30denní nebo 7denní časovou jízdenku,“ uvedl náměstek Radek Doležel. Zavedení časového jízdného nyní předchází intenzivní přípravy, které spočívají v rozdělení kraje na zóny. Cestující si pak budou pořizovat časové jízdenky na zvolený počet zón, na jejichž území se pak budou moct neomezeně pohybovat. „Časové jízdenky budou vázané na krajskou kartu Zetka nebo kartu Moravskoslezského kraje ODISka, na níž je budou mít cestující nahrané. Apelujeme proto na obyvatele kraje, kteří využívají spoje IDZK k pravidelnému dojíždění do zaměstnání nebo do školy, aby si kartu včas pořídili,“ připomněl jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář. 

V současné době se ladí ceníky časového jízdného, které budou zveřejněny po jejich schválení Radou Zlínského kraje. Během  jara také proběhne v celém regionu informační kampaň, aby se lidé o novince dozvěděli všechno potřebné a mohli si včas pořídit kartu Zetka.

Zároveň se zavedením časového jízdného dojde také k úpravě cen kilometrického tarifu, to znamená cen jednotlivého jízdného. „Musíme reagovat na současnou ekonomickou realitu, proto od 1. července nastavíme ceny následovně: nástupní sazba se zvýší na 11,- korun, za ujetý kilometr cestující nově zaplatí 1 korunu a 35 haléřů,“ uvedl dále Radek Doležel. Jízdné se bude zaokrouhlovat na celé koruny a k platbě bude jako doposud možné využít hotovost, platební karty, mobilní telefon nebo karty Zetka či ODISka, které navíc umožňují zvýhodněný přestup mezi spoji (cestující platí nástupní sazbu pouze v prvním spoji). „Je tedy zřejmé, že kdo jezdí na linkách IDZK pravidelně, výrazně ušetří při pořízení časové jízdenky,“ uzavírá Martin Štětkář.

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace