Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

V neděli nastanou změny v jízdních řádech. Jaké novinky přinášíme na železnici?

Od neděle 11. prosince 2022 už tradičně dojde k celostátním změnám v jízdních řádech. Úpravy se dotknou i vlakových a autobusových spojů na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Dnes přinášíme přehled nejdůležitějších změn na železničních linkách IDZK.


Změny, k nimž dojde na vlakových linkách, mají za cíl zejména zjednodušit cestování v dobách největší špičky. „Pokud to bylo možné, snažili jsme se zavedením přímých vozů odstranit nutnost přestupů na trasách, které využívají zejména školáci a studenti, například v úseku Bylnice – Vsetín – Valašské Meziříčí nebo Luhačovice – Uherský Brod – Uherské Hradiště – Staré Město,“ říká jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář a pokračuje: „V odpolední špičce jsme také vylepšili nabídku spojení  v úseku Zlín – Vizovice, Hulín – Holešov, Uherský Brod – Bojkovice město a společně s Jihomoravským krajem v úseku Uherské Hradiště – Veselí nad Moravou.“ Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy se podařilo dosáhnout zkrácení cestovních dob z Kroměříže, Hulína, Holešova do Brna (v obou směrech) o cca 20–35 minut, cestovní doba Brno – Kroměříž bude 1 hodina 13 minut s jedním přestupem každou hodinu, a rozšíření spojení z Brna a Olomouce směrem na Uherský Brod a Bylnici (v obou směrech).

Trať 280 Hranice na Moravě – Střelná; Horní Lideč – Bylnice

Dojde k lepšímu provázání s odjezdy nebo příjezdy dalších spojů. 
Vlak s odjezdem v 5.45 z Bylnice na Vsetín bude ve dnech školního vyučování opětovně prodloužen do Val. Meziříčí (příj. 6.50). Vlak 23214 nově vyjede v pracovní dny z Bylnice (odj. 7.22) do Vsetína (příj. 8.29), v Bylnici bude mít přípoj od vlaku ze Starého Města.
Zrušen bude vlak v 8.10 hodin ze Vsetína do Horní Lidče.
Na žádost Olomouckého kraje bude poslední vlak z Přerova ukončen ve 23.23 ve Valašském Meziříčí. Přípoj na Vsetín zajistí vlak jedoucí z Rožnova pod Radhoštěm. Ráno v opačném směru bude vlak do Přerova výchozí z Valašského Meziříčí, přípoj zajistí osobní vlak ze Vsetína (odj. 3.50). 

Trať 281 Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm

Osobní vlak ve 23.20 z Rožnova p. R. pojede nově až do Vsetína (příjezd 23.59).

Trať 303 Kojetín – Valašské Meziříčí

Úpravou přestupní vazby v Kojetíně mezi linkami R8 Brno – Ostrava a S4 Kojetín – Kroměříž – Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm dojde na trase Brno – Kroměříž, Hulín, Holešov k úspoře cca 20 až 35 minut.
V odpolední špičce pracovních dnů dojde díky efektivnějšímu využití vozidel k vylepšení nabídky v úseku Hulín – Holešov (– Bystřice pod Hostýnem).

Trať 305 Kroměříž – Zborovice

Vlak 13914 z Kroměříže pojede nově až ve 14.41, bude tedy opožděn o 5 minut z důvodu lepší dostupnosti po ranní směně.

Trať 330 Přerov – Břeclav

Dochází jen k minutovým úpravám z důvodu návaznosti na dálkovou dopravu.

Trať 331 Otrokovice – Zlín – Vizovice 

V období ranní a hlavně odpolední špičky pracovních dnů dojde díky efektivnějšímu využití vozidel k vylepšení nabídky především v úseku Zlín střed – Vizovice. 

Trať 340 Brno – Uherské Hradiště

Ve spolupráci s Jihomoravským krajem budou v pracovní dny opětovně zavedeny vlaky na lince S6 Uh. Hradiště (16.07) – Veselí n. M. (16.27) a Veselí n. M. (16.34) – Uh. Hradiště (16.55-16.57) – Staré Město u UH (17.03). Vlaky mají přípoj do/z Kyjova.

Trať 341 Staré Město u UH – Vlárský průsmyk; Újezdec u Luhačovic – Luhačovice

Změny mají zejména odstranit přestupy u spojů pro studenty a školáky v úseku Luhačovice – Uh. Brod – Uh. Hradiště – Staré Město u UH. Dále dojde ke kapacitnímu posílení odpolední dopravní špičky v úseku Uh. Brod – Bojkovice město. Podařilo se také díky spolehlivějším přestupům rozšířit spojení z Brna a Olomouce směrem na Uherský Brod a Bylnici.

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace