Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

V neděli nastanou změny v jízdních řádech. A co novinky v autobusových linkách?

O víkendu v polovině prosince už tradičně dochází k celostátním změnám v jízdních řádech. Úpravy se dotknou i vlakových a autobusových spojů na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).

 

Nejdůležitější změny na autobusových linkách IDZK od 11. prosince 2022

Nové spoje

Nově zavedeme přímé spojení na trase Uherské Hradiště – Otrokovice – Kroměříž (linky 165 a 175). 
Vybrané víkendové spoje linky 601 Vsetín – Velké Karlovice budou prodlouženy až na Bumbálku, odkud pojedou jako linka 979 přes Horní Bečvu do Rožnova pod Radhoštěm a obráceně. Díky tomu budou turistické cíle v oblasti dosažitelné přibližně každou hodinu. 
Vzniknou také nové spoje na linkách 120 a 130 v úseku Vsetín, Rokytnice – Vsetín, aut. nádraží, které budou sloužit jako přípoje na ranní expresy do Prahy a večerní zpět. 
Na lince 231 bude přidán páteční posilový spoj ve 14 hodin v úseku Kroměříž – Holešov – Kroměříž, vznikne také nové dopolední spojení mezi Koryčany a Starými Hutěmi
Páteřní linka 120 Rožnov p. Radhoštěm – Zlín bude nově zastavovat na zastávce Lhota u Vsetína, Kapka resort u sportovního areálu.

Optimalizace spojů

V úsecích Napajedla – Otrokovice, Kroměříž – Kvasice – Otrokovice, Kroměříž – Zlobice, Kroměříž – Zdounky, Morkovice-Slížany – Uhřičice a Bystřice pod Hostýnem – Chvalčov dojde ke zrušení souběhu spojů. 

Garantovaná bezbariérová přeprava

Na dálkový spojích ze Zlínského kraje do Brna, Ostravy a Prostějova (linky 931, 951, 953, 955, 971 a 972) bude dopravce Arriva autobusy nově garantovat bezbariérová vozidla.

Mezikrajské spojení

Mezikrajské linky 971 a 975 do Ostravy budou nově zastavovat na některých zastávkách v Moravskoslezském kraji, které dosud neobsluhovaly. Nejvýznamnější z nich bude zastávka Ostrava, Vítkovice, Dolní Vítkovice, kterou využijí cestující do práce i za kulturou.

Upozorňujeme, že v textu jsou uvedeny pouze výraznější zásahy do jízdních řádů. Doporučujeme proto, aby se cestující detailně seznámili se všemi změnami například na webových stránkách www.idzk.cz/jizdni-rady.
 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace