Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

V neděli nastanou změny v jízdních řádech. A co autobusy?

O víkendu v polovině prosince už tradičně dochází k celostátním změnám v jízdních řádech. Úpravy se dotknou i vlakových a autobusových spojů na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).


Nejdůležitější změny na autobusových linkách IDZK od 12. prosince 2021


Na autobusových linkách najdou cestující od 12. prosince některé nové spoje, naopak několik nevyužívaných spojů bude zrušeno. Zlepší se propojení s Jihomoravským krajem na Kroměřížsku i s Moravskoslezským krajem a přispějeme také k větší bezpečnosti dětí cestujících školními spoji.


Nové spoje

Z nových spojů přibude na lince 160 jeden zrychlený spoj s odjezdem v 6.35 z Kroměříže přes Kvasice, Tlumačov a Otrokovice, který v 7.35 přijede do Zlína. 
Na lince 242 z Bystřice pod Hostýnem na Hostýn bude přidán jeden pár spojů ve všední den dopoledne v 9.20 a o víkendu odpoledne ve 13.20 hodin.
Ve všední dny mimo prázdniny bude přidán nový pár spojů na lince 601 ze Vsetína do Halenkova s odjezdem v 15.25. 
V pracovní dny přibude nový pár spojů na lince 608 s odjezdem ve 12.38 z  Nového Hrozenkova do Vranči a zpět.


Zrušené spoje

Na lince 120 bude zrušen jeden pár spojů mezi Vsetínem a Zlínem kvůli souběhu s jiným autobusem.
Dále budou zrušeny některé nevyužívané spoje na lince 640 Hošťálková – Kateřinice – Valašské Meziříčí. 
Na lince 249 bude zrušen jeden spoj mezi Holešovem a Hlinskem pod Hostýnem, který nebyl využíván.
Linka 150 z Holešova (případně ze Zlína nebo Kroměříže) nově nepojede až do Rožnova pod Radhoštěm, ale skončí ve Valašském Meziříčí. Zároveň mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem vzniknou nové zastávky.


Školní spoje

Školní spoje, které svážejí žáky do Želechovic nad Dřevnicí, budou přetrasovány přímo na zastávku Želechovice nad Dřevnicí, točna u školy. 
Na lince 622 a 631 budou ranní školní spoje nově místo zastávky Valašské Meziříčí, železniční stanice obsluhovat zastávku Valašské Meziříčí, škola Křižná. 
Nové spoje, které reflektují požadavky školy v Lešné, vyjedou také na lince 633.


Mezikrajské spojení

V Pačlavicích budou na linku 934 z Kroměříže nově navazovat spoje Jihomoravského kraje, které cestující odvezou dále do Vyškova nebo Ivanovic na Hané. Návaznost bude garantována i v opačném směru.
Na lince 951 bude spoj v 5.50 z Bystřice pod Hostýnem nově prodloužen až do Brna. Na něj budou moct v Holešově přestoupit cestující autobusu linky 931 s odjezdem v 5.40 ze Zlína, který pak bude končit už v Kroměříži na Milíčově náměstí. 
Ze změn, které se dotknou autobusů IDZK za hranicemi kraje, zmiňme dále fakt, že linky 971 a 975 ze Zlína a Uherského Brodu budou v Ostravě místo zastávky Hrabůvka, Dřevoprodej nově zastavovat na zastávce Hrabůvka, Benzina, a to kvůli lepšímu přestupu na MHD. Po dohodě s Moravskoslezským krajem pojedou všechny spoje na těchto linkách přes Nový Jičín, na lince 971 navíc přibudou 4 nové páry spojů mezi Valašským Meziříčím a Novým Jičínem.

„Na tomto místě jsou uvedeny pouze výraznější zásahy do jízdních řádů. Doporučujeme proto, aby se cestující detailně seznámili se všemi změnami v jízdních řádech vlakových i autobusových spojů IDZK například na webových stránkách www.idzk.cz,“ uzavírá Ing. František Brachtl, vedoucí dopravního úseku KOVEDu.

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace