Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

V neděli nastanou změny v jízdních řádech. Co vás čeká ve vlacích?

O víkendu v polovině prosince už tradičně dochází k celostátním změnám v jízdních řádech. Úpravy se dotknou i vlakových a autobusových spojů na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). „Letošní změna grafikonu bude v případě železnice viditelná i navenek: vlakové spoje IDZK získají číselné označení, podobně jako jsou na ně cestující zvyklí z autobusových linek nebo z městské hromadné dopravy,“ uvádí vedoucí dopravního úseku společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (KOVED) Ing. František Brachtl.


Nejdůležitější změny na železničních tratích IDZK od 12. prosince 2021

Trať 280 Hranice na Moravě – Střelná (– Púchov); Horní Lideč – Bylnice

Novinkou bude jeden pár nových vlaků v úseku Vsetín – Valašské Meziříčí a zpět v pracovní dny.  Ze Vsetína vlak vyjede ve 13.23, z Valašského Meziříčí pak v 16.00. V úseku Vsetín – Valašské Meziříčí bude o hodinu uspíšen ranní vlak a pojede jen v pracovní dny (odjezd ze Vsetína v 5.40); ranní vlak v úseku Valašské Meziříčí – Vsetín pojede nově jen v pracovní dny, a to už z Rožnova pod Radhoštěm s odjezdem v 6.37.
S předstihem upozorňujeme, že v období 1. března – 30. září 2022 bude v úseku Vsetín – Valašská Polanka pouze jednokolejný provoz. V tomto období proto dojde ke změnám u některých vlaků v úseku Horní Lideč – Vsetín, které jsou již v novém jízdním řádu zapracovány.


Trať 281 Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm

Velkým přínosem budou dva páry nových vlaků v úseku Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a zpět v pracovní dny odpoledne. Z Valašského Meziříčí pojedou v časech 13.52 a 14.53, zpět z Rožnova pod Radhoštěm odjedou ve 14.31 a 15.39.
Vlaky s odjezdem v 6.10 a ve 13.52 z Valašského Meziříčí a zpáteční spoje v 6.37 a ve 14.31 z Rožnova pod Radhoštěm budou o víkendu zajišťovány dopravcem České dráhy, zatímco v pracovní dny dopravcem Arriva vlaky.
Vlaky s odjezdem v 4.12 z Valašského Meziříčí a ve 4.40 z Rožnova pod Radhoštěm pojedou nově každý den; ve Valašském Meziříčí bude přípoj na rychlík IC 522 do Prahy.


Trať 303 Kojetín – Valašské Meziříčí

Vlaky s odjezdem v 9.18 z Kroměříže do Holešova a v 11.17 z Holešova do Kroměříže pojedou nově denně. Vlaky ve 20.37 z Kroměříže do Kojetína a zpět z Kojetína ve 21.14 pojedou nově také ve čtvrtek a v pátek jako přípoj od rychlíku R8 Brno – Bohumín.

Trať 330 Přerov – Břeclav

Vlak s odjezdem ve 4.32 z Moravského Písku pojede přes Uherské Hradiště nově až do Hulína.


Trať 331 Otrokovice – Zlín – Vizovice 

Ze stanice Zlín střed nově pojede ve všední dny vlak ve 12.19 hodin do Otrokovic, kde bude zajištěn přestup na osobní vlak i rychlík EC 130 směrem na Přerov a dále.


Trať 341 Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský průsmyk; Újezdec u Luhačovic – Luhačovice

Nově bude jezdit spěšný vlak v úseku Staré Město u Uherského Hradiště (odjezd 15.59) – Pitín a v pátek a v neděli až do Vlárského průsmyku jako přípoj od pátečního spěšného vlaku z Brna, který bude nově ukončen ve Starém Městě. Současně bude v pátek a v neděli odpoledne zaveden nový spěšný vlak Bylnice (odjezd 16.40) – Staré Město u Uherského Hradiště (v úseku Pitín – Uherský Brod pojede tento spěšný vlak v pracovní dny a neděli a v úseku Uherský Brod – Staré Město u Uherského Hradiště pojede denně).
Poslední spoj z Újezdce u Luhačovic do Luhačovic bude o půl hodiny posunut (odjezd 22.03), aby na něj bylo možné přestoupit jak ze spoje od Uherského Brodu, tak od Bojkovic.


Trať 340 Brno – Uherské Hradiště

Dojde k omezení vložených vlaků Uherské Hradiště – Veselí nad Moravou a zpět z pěti párů na dva páry vlaků v pracovní dny odpoledne.

 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace