Přejít na obsah stránky

Upravujeme odjezdy školních spojů

V souvislosti se zkušenostmi, které přineslo zahájení školního roku, upraví společnost Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (Koved) odjezdy některých autobusových spojů na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje. Předejde se tak příliš vysokému počtu cestujících v některých vozidlech a žáci se dostanou dříve do škol.


„Na lince 155 z Lechotic do Holešova posuneme odjezd ranního školního spoje o 7 minut. Autobus tak bude z Lechotic nově vyjíždět už v 6.46 hodin, aby bylo zajištěno, že děti stihnou v Holešově začátek vyučování,“ uvedl Ing. Martin Štětkář, jednatel společnosti.
Změny se týkají také několika spojů v okolí Valašského Meziříčí. Na lince 620 bude spoj 60 uspíšen na odjezdu z Rožnova pod Radhoštěm od 10 minut, odjede tedy v 7.08 hodin. Nově také vynechá zastávku Valašské Meziříčí, Hrachovec, cihelna; namísto ní obslouží zastávky Valašské Meziříčí, autobusová stanice a Valašské Meziříčí, Vsetínská. „Díky této změně se část cestujících z přeplněného spoje 81 na lince 120 přepraví právě linkou 620,“ doplňuje Ing. Štětkář.
Na lince 620 bude dále zrychlený spoj 35 s odjezdem v 6.48 hodin ze Vsetína do Valašského Meziříčí zastavovat nově také na zastávkách Bystřička, železniční stanice a Jarcová, rozcestí, aby ho využila i část cestujících z přeplněného spoje 55 linky 620.
Na lince 662 pak bude spoj 10 odjíždějící ze zastávky Prostřední Bečva, Kněhyně, Skokan na odjezdu uspíšen o 10 minut, tedy na 6.58, aby se v úseku Hutisko-Solanec ulevilo spoji 6 linky 661.
„Aktuálními změnami vycházíme vstříc požadavkům obcí, které mají detailní přehled zejména o dopravě dětí do škol,“ uzavírá Ing. Martin Štětkář, jednatel společnosti.
Upravené jízdní řády začnou platit od pondělí 20. září 2021.

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu