Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Obnovení přeshraniční železniční dopravy je plánováno už v letošním roce

Horní Lideč – Púchov a Bylnice – Vlárský průsmyk – Horné Srnie. Dvě trati spojující Zlínský kraj se Slovenskem, po nichž dříve běžně jezdily osobní vlaky, jsou dnes téměř nevyužívané. Tato situace by se však v dohledné době měla změnit. Vyplývá to alespoň z výsledků aktuálních jednání, která probíhají mezi českou a slovenskou stranou.


„Mezinárodní železniční doprava mezi Zlínským a Trenčianským krajem z Bylnice do Horného Srní byla výrazně omezena od prosince roku 2011 poté, co se nepodařilo nalézt vzájemnou shodu na jejím financování. V roce 2019 byla  ze stejného důvodu zcela zrušena i osobní regionální železniční doprava mezi Horní Lidčí a Púchovem,“ připomíná jednatel společnosti KOVED Martin Štětkář. Po schůzce na slovenském Ministerstvu dopravy v Bratislavě, jíž se v únoru letošního roku zúčastnil náměstek hejtmana Zlínského kraje pro oblast dopravy Radek Doležel, však lze očekávat, že přeshraniční spojení by mohlo být obnoveno už na konci letošního roku.

„Na jednání byla vyjádřena shoda v tom, že prioritní je nyní obnovení osobní regionální dopravy na trati Horní Lideč – Púchov, která má velký potenciál pro dopravu lidí z ČR do zaměstnání v Púchově a pracujících ze Slovenska do Vsetína. Snahou je zavést toto spojení už od jízdních řádů, které začnou platit letos v prosinci. Nyní se upřesňují počty vlaků, jejich časové polohy a provozní náklady,“ uvedl Radek Doležel.

Pokud jde o trať Bylnice – Horné Srnie, zde je obnovení provozu komplikovanější z důvodů legislativních a z důvodů finančních možností objednatele na slovenské straně. „Jednání budou pokračovat i v případě této trati, nicméně zde se jako možný termín obnovení aktuálně jeví až prosinec 2024,“ uzavírá Martin Štětkář.
 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace

POZOR!

VÝLUKOVÉ OPATŘENÍ TROJÁK - TESÁK BUDE PLATIT I DNES, tj. 24.4.2024

Podrobné informace ZDE

Upozornění