Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Novinky v jízdních řádech: A co autobusy?

Nové vlakové soupravy, jízdenkové automaty, zrychlené autobusové spojení s Brnem, optimalizace jízdních řádů, kombizóny pro pravidelné cestující, mobilní aplikace… V roce 2024 čeká cestující na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK) řada novinek, které jim zpříjemní, usnadní i zrychlí cestování. Některé z nich začnou platit už od neděle 10. prosince letošního roku.


Autobusové linky

V autobusové dopravě budou od 10. prosince jistě atraktivní nové zrychlené spoje ze Zlína a z Uherského Hradiště do Brna a zpět. „Mezi Zlínem a Brnem budou zrychlené spoje jezdit co dvě hodiny a trasu urazí za 1 hodinu a 35 minut. Zastavovat budou pouze v Kroměříži na autobusovém nádraží a Milíčově náměstí a v Brně na Tržní, kde můžou cestující přestoupit na tramvaj, anebo se odvezou až na autobusové nádraží Zvonařka,“ představuje novinku náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel. Mezi Brnem a Uherským Hradištěm pak budou zrychlené autobusy jezdit dokonce každou hodinu. Trasu zvládnou za 1 hodinu a 20 minut, přičemž zastaví ve Starém Městě, v Buchlovicích a v Brně na Tržní. „Při cestě z Brna se pak spojení v Uherském Hradišti rozvětví – jednou za dvě hodiny pojede přes Napajedla do Zlína, jednou za dvě hodiny přes Uherský Brod a Luhačovice do Valašských Klobouk,“ upozorňuje Radek Doležel. 

Velkou změnu bude představovat optimalizace autobusových jízdních řádů na Holešovsku, konkrétně na trase Zlín–Holešov–Kroměříž a v okolí Bystřice pod Hostýnem. „Na hlavních relacích zavedeme taktovou dopravu (Zlín–Holešov, Zlín–Fryšták, Holešov–Kroměříž, Holešov – Bystřice pod Hostýnem) s tím, že Fryšták, Holešov, Hlinsko pod Hostýnem, Brusné, Bystřice pod Hostýnem a Podhradní Lhota budou fungovat jako přestupní uzly,“ představuje novinku Radek Doležel. V oblasti dojde k přečíslování linek, nově bude autobusy obsluhována průmyslová zóna Holešov (přizpůsobeno třísměnnému provozu). Bude také přidáno víkendové večerní spojení ze Zlína přes Fryšták a Holešov do Kroměříže po 22. hodině a nové večerní spoje Zlín–Kvasice–Kroměříž

K dílčím úpravám jízdních řádů dojde také v ostatních oblastech kraje, např. na Uherskohradišťsku bude přečíslováno několik linek v souvislosti s chystaným novým konceptem MHD Uherské Hradiště (zdejší MHD je od července letošního roku tarifně zaintegrována do IDZK). Přibydou také spoje z Rožnova pod Radhoštěm na Pustevny. Ty budou jezdit o víkendech a svátcích v době konání zimního festivalu ledových soch a v turistické sezóně od května do října, v době letních prázdnin pak každý den. 

K úpravám tras nebo časových poloh jednotlivých spojů na základě zpracovaných připomínek cestujících i obcí nebo na základě vyhodnocení dat z provozu dojde i na jiných linkách v rámci celého kraje.

Podrobnosti k novinkám v Integrované dopravě Zlínského kraje najdete v prezentaci z tiskové konference: https://idzk.info/tk/prosinec23/IDZK_tiskova_konference_2023-12.pdf

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace