Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Nové zastávky, tarifní výjimky i přečíslování linek: to přinesou březnové změny jízdních řádů

S platností od 3. 3. 2024 vstupují v platnost nové jízdní řády, které přinesou pozitivní změny pro cestující v celém Zlínském kraji.


Minulá změna jízdních řádů s sebou nesla zrychlení dálkových linek ze Zlínského kraje do Brna a možnost zakoupení místenek přes portál tickets.idzk.cz. Pro zlepšení dopravní obslužnosti jsme na vybrané spoje opětovně zavedli zastávky v obcích Drslavice, Hradčovice, Kožušice, Malínky a Bučovice na lince 990 Valašské Klobouky – Brno, což tyto obce lépe propojí se Zlínským krajem i Brnem. Pro obyvatele Míkovic, Podolí a Veletin máme dobrou zprávu v podobě zastavujících večerních spojů linky 990, díky kterým se pohodlně vrátí i obyvatelé dojíždějící do Uherského Hradiště večer domů.

Zejména studenty pak potěší zavedení zcela nové zastávky „Zlín, Zimní stadion“, kde začnou zastavovat autobusy linek 180, 190, 192, 480, 532 a 535. Znovu obnovena bude také zastávka „Kaňovice, seče“ ve směru na Luhačovice, což především místním obyvatelům výrazně sníží vzdálenost k nejbližší zastávce. Cestujícím z Rožnova pod Radhoštěm ve spolupráci s moravskoslezským koordinátorem KODIS nabídneme prodloužení několika víkendových spojů linky 985 z Ostravy, které dříve končily už ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Na Vsetínsku si dejte pozor, jaké číslo má váš autobus. Dojde totiž k přečíslování autobusových linek (601–610 a 640; vizte tabulku níže). Uvolní se tak číselná řada pro budoucí zařazení MHD Vsetín do systému Integrované dopravy Zlínského kraje. Spoje v úseku „Vsetín, aut. nádr. – Vsetín, Jasenice, XV“ byly přesunuty z linky 603 na linku 610 (která bude nově nést číslo 641).

Mezi stávající tarifní výjimky se nově přidávají závleky vedoucí přes zastávky „Žítková“ na lince 397 a „Lešná, Lhotka n. Bečvou, prům. zóna“ na lince 632. Cestujícím projíždějícím těmito úseky nebude závlek započítáván do ceny jízdného.

S příchodem začátku března vstoupí do hry i nepříjemná událost. Je jí výluka v Napajedlích způsobená uzavřením mostu přes řeku Moravu. To si vyžádá organizační změnu autobusových linek v Napajedlích, včetně zavedení kyvadlové linky 475 mezi centrem Napajedel a autobusovou stanicí u firmy Fatra. Doporučujeme navštívit stránky idzk.info/napajedla, kde najdete podrobně a aktuálně veškeré informace o výluce.

Všechny cestující veřejnou dopravou ve Zlínském kraji však vyzýváme, aby si před cestou ověřili časy odjezdů „svých“ spojů na stránkách idzk.cz nebo ve vyhledávači IDOS. K dílčím úpravám jízdních řádů totiž nedošlo pouze v souvislosti s výlukou v Napajedlích, ale po celém Zlínském kraji. Ve většině případů se jedná o drobné změny v čase odjezdu spojů, které nám umožnily vylepšit návaznosti v uzlových zastávkách. Upravili jsme také oběhy některých autobusů, aby nedocházelo ke zpožděním z důvodu opožděného příjezdu z předchozího spoje, a bylo tak možné jednoduše přesednout na další spoj. Reagujeme tak na podněty od obcí a cestujících, které pečlivě evidujeme a vyhodnocujeme.

„Stále se snažíme vycházet vstříc požadavkům cestujících i obcí a zpříjemňovat tak jejich každodenní dojíždění. Například v novém jízdním řádu jsme opozdili poslední večerní autobus linky 945 z Podhradní Lhoty do Rajnochovic o 29 minut tak, aby navazoval na vlaky jak z Rožnova pod Radhoštěm, tak z Kojetína. A to je jen jeden příklad z mnoha.“ poznamenal o pravidelné změně jízdních řádů jednatel KOVEDu Martin Štětkář.

Od 3. 3. nás čeká i jedna naprostá novinka. V souměstí Uherské Hradiště – Kunovice – Staré Město spouštíme zcela novou linku číslo 300, která v pracovní dny i o víkendu každou půlhodinu propojí zmíněná města, doplní místní MHD a umožní cestujícím lepší napojení na důležitá vlaková spojení ve Starém Městě. Více informací k této lince lze najít na samostatné webové stránce idzk.info/300.

Od května se pak můžete již tradičně svézt některým z našich sezónních spojů. Cyklobusy opět pojedou na Vsetínsku nebo do Bystřice pod Hostýnem. Na linku 979 jsme také v období od května do konce října přidali tři nové víkendové spoje z Rožnova pod Radhoštěm přes Dolní Bečvu na Pustevny, abychom lépe uspokojili přepravní poptávku do této krásné turistické destinace.


Přečíslování linek IDZK – k 3. 3. 2024

Staré

Nové

Název linky

601

640

Vsetín  –  Velké Karlovice  –  Bílá, Bumbálka

603

643

Vsetín  –  Ústí, točna  –  Hovězí, Hovízky  –  Hovězí, Hořansko

604

644

Jablůnka  –  Vsetín  –  Zděchov

605

645

Huslenky, Uherská  –  Halenkov, Černé

606

646

Huslenky, Kychová  –  Huslenky, žel.st.  –  Halenkov, Dinotice

607

647

Halenkov, střed  –  Nový Hrozenkov, Břežitá  –  Halenkov, Lušová

608

648

Nový Hrozenkov, Vranča  –  Velké Karlovice, Miloňov

609

649

Karolinka, Stanovnice  –  Velké Karlovice, Pluskovec  –  Velké Karlovice, Tísňavy

610

641

Vsetín  –  Seninka

640

628

Hošťálková  –  Kateřinice  –  Valašské Meziříčí

 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace

POZOR!

VÝLUKOVÉ OPATŘENÍ TROJÁK - TESÁK BUDE PLATIT I DNES, tj. 24.4.2024

Podrobné informace ZDE

Upozornění