Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Nové označníky zastávek pozvedají úroveň veřejného prostoru

Přibývají po celém Zlínském kraji. Jsou nepřehlédnutelné. Pozvedají vizuální úroveň zastávek – a tím i veřejného prostoru ve městech a obcích regionu – na úroveň 21. století. Řeč je o nových označnících autobusových zastávek, jejichž výměna nyní ve Zlínském kraji probíhá. „V souvislosti se spuštěním systému Integrované dopravy Zlínského kraje přecházíme na jednotné označování zastávek,“ konstatuje Ing. Martin Štětkář, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (KOVED), která organizuje a koordinuje veřejnou dopravu v kraji. „Naším záměrem bylo, aby zastávky veřejné dopravy byly jasně identifikovatelné, aby byla zřejmá jejich příslušnost k systému Integrované dopravy Zlínského kraje – a hlavně aby byly na rozdíl od starých označníků na první pohled vidět všechny podstatné informace pro cestující,“ doplňuje dále jednatel.

Základním prvkem jednotného vizuálního stylu zastávek je modré stylizované písmeno Z na bílém podkladě ve čtvercovém orámování modré barvy. „Modré písmeno Z jednoznačně odkazuje ke Zlínskému kraji. Jeho stylizace, kde prostřední – šikmá – část písmene má střídáním bílé a modré barvy symbolizovat železnici jako páteř dopravy, zatímco vodorovné části silnice, vyjadřuje, že Integrovaná doprava Zlínského kraje zahrnuje jak vlakovou, tak autobusovou dopravu,“ vysvětluje autor vizuálního stylu označníků Ing. Jan Kolařík.

Samotný označník je doplněn ještě dodatkovou tabulkou – opět v modro-bílém provedení – se symbolem autobusu, s názvem zastávky a dalšími informacemi, jako jsou čísla stanoviště, tarifní zóna či zda jde o zastávku na znamení. U méně využívaných zastávek nahrazuje dodatkovou tabulku list papíru s obdobnými informacemi, umístěný nad plochou pro jízdní řády.
Na sloupku označníku je pak plocha, kde si cestující přečte čísla linek, směr a název konečných zastávek jednotlivých linek. Dále jsou na tabulce vyvěšeny informace o Integrované dopravě Zlínského kraje, jak cestovat a přestupovat, a informace o ceníku. Všechny informace jsou kromě češtiny uvedeny i v angličtině. Na vývěsní ploše jsou samozřejmě i jízdní řády.
Výměna označníků v kraji probíhá postupně podle domluvy se správci komunikací. V případě silnic I. tříd jde o Ředitelství silnic a dálnic, v případě komunikací II. a III. tříd je správcem Ředitelství silnic Zlínského kraje. Dodatkové tabulky postupně na konstrukce instalují smluvní dopravci.
 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace

POZOR!

VÝLUKOVÉ OPATŘENÍ TROJÁK - TESÁK BUDE PLATIT I DNES, tj. 24.4.2024

Podrobné informace ZDE

Upozornění