Přejít na obsah stránky

Peníze ze staré karty si nově převedete i v Luhačovicích

Jednotná dopravní karta Zetka: jak už jistě víte, od začátku letošního roku platí v Integrované dopravě Zlínského kraje (IDZK) právě tato karta. Díky ní můžete snadno zaplatit jízdné ve všech regionálních autobusech v kraji a snadno přestupovat mezi jednotlivými spoji. Pokud máte nárok na některou ze slev, karta slouží jako elektronický nástroj k nároku na slevu, takže se odbavíte rychleji, slevu nemusíte prokazovat jiným dokladem. Peníze na kartu můžete dobít ve vozidle u řidiče nebo jednoduše on-line.

V současné době sice fungují ještě i karty Arriva Morava, které tento dopravce vydával na spojích v oblasti Valašskokloboucka v letech 2019–2020, ale pozor: k plné funkčnosti je třeba, aby karta obsahovala fotografii držitele. Bez fotografie funguje jen jako anonymní karta, s níž nelze kupovat jízdenky se slevou.                                                                                                                                                                                 

Řešení je jednoduché: Vyměňte si starou kartu za novou kartu Zetku, o to ve vybraných informačních kancelářích IDZK. Pro juniory (do 18 let) a seniory (65+) je tato výměna bezplatná! Nezapomeňte si k tomu přinést průkazové foto (3,5 × 4,5 cm). 

Výměnu karet doporučujeme provést v těchto vybraných informačních kancelářích IDZK:

  • Železniční stanice Zlín střed
  • Železniční stanice Luhačovice

Na obou místech vám při výměně karty budou převedeny peníze, které máte dosud uložené na kartách Arriva. Už od března nabízí tuto možnost informační kancelář ve Zlíně. Od pondělí 10. května stejnou možnost zajišťuje i informačním centrum v Luhačovicích.

Otevírací doby kanceláří najdete na idzk.cz/informacni-kancelare.

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu