Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Kraj uzavřel smlouvu s Českými drahami

Na zbrusu nové vlakové soupravy RegioPanter nebo na návrat oblíbených RegioSharků na trať Otrokovice – Zlín – Vizovice se mohou mimo jiné těšit cestující ve Zlínském kraji. Vyplývá to, ze smluv, které uzavřel Zlínský kraj se společností České dráhy na období od prosince 2023 do prosince 2029. Hodnota šestiletého kontraktu řádově činí 2,5 až 3 miliardy korun.


Smlouvy, na základě kterých bude společnost České dráhy od prosince 2023 do prosince 2029 zajišťovat veřejnou železniční dopravu na části tratí ve Zlínském kraji, konkrétně v rámci provozních souborů A a C, podepsali v úterý 20. prosince v Otrokovicích zástupci Českých drah a Zlínského kraje.   

„Na počátku tržních konzultací jsme oslovili všechny čtyři velké hráče provozující v České republice veřejnou drážní dopravu. Relevantní zájem projevili dva dopravci - České dráhy a Ariva vlaky. Po sérii jednání jsme jako nejvýhodnější vyhodnotili nabídku Českých drah, se kterými se nám podařilo dojednat velmi výhodné podmínky i cenu. Hodnota kontraktu činí řádově 2,5 až 3 miliardy korun,“ informoval náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel. 
„Těší nás, že jsme se domluvili na podmínkách a pokračujeme ve spolupráci se Zlínským krajem, této důvěry si velmi vážíme,“ uvedl Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu.
Všechny vlakové soupravy, které od prosince 2023 České dráhy na provozovaných tratích nasadí, budou nízkopodlažní a bezbariérové, vybaveny budou moderním odbavovacím systémem (automatem na prodej jízdenek či validátorem jízdenek) i zabezpečovacím systémem ETCS. České dráhy navíc poskytují možnost zapojení aplikace „Můj vlak“, určené pro chytré mobilní telefony nebo tablety, do systému Integrované dopravy Zlínského kraje.

Cestující na trati Otrokovice – Zlín – Vizovice se mohou těšit na to, že se sem už od prosince 2023 vrátí oblíbené soupravy RegioShark. Na trati Přerov – Břeclav pak budou od roku 2025 nasazeny zbrusu nové soupravy RegioPanter. 
 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace