Přejít na obsah stránky

Kontrolní oddělení zahajuje činnost

Od 1. ledna zahájil činnost nový úsek naší společnosti - kontrolní oddělení. To bude mít dva hlavní úkoly: jednak kontrolu dopravců na linkách IDZK, jednak kontrolu cestujících.


„V oblasti kontroly cestujících půjde o zjištění, jestli má cestující platnou jízdenku. V případě, že se cestující neprokáže platným jízdním dokladem, bude muset zaplatit jízdné a přirážku, která je stanovena na 1500,- Kč. V případě uhrazení na místě nebo do 3 dnů se výše pokuty snižuje na 500,- Kč; pokud ji cestující zaplatí do 10 dnů, bude výše pokuty 1000 Kč (děti do 15 let zaplatí poloviční částku),“ uvádí jednatel společnosti Ing. Martin Štětkář. Stejné sazby hrozí cestujícím také za porušení smluvních a přepravních podmínek. Sankce 1500,- Kč bude vyměřena i za padělaný nebo jinak upravený doklad, za napadení kontrolora nebo za pokus o útěk.

Nové oddělení se bude intenzivněji věnovat také kontrolám dopravců na linkách IDZK. Ty dosud probíhaly jen omezeně, proto se na ně chceme více zaměřit. „Dopravci jsou smluvně zavázáni k tomu, jaké musí dodržovat standardy ve vybavení vozidel a v kvalitě služeb. Je proto na místě standardy kontrolovat. V případě zjištěných nedostatků bude dopravcům vyměřena příslušná pokuta,“ vysvětluje vedoucí dopravního úseku KOVEDu Ing. František Brachtl.
 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu