Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Integrace MHD Vsetín s IDZK

Dobrá zpráva pro obyvatele Vsetína: od 1. dubna 2024 dochází k plné integraci zdejší městské hromadné dopravy (MHD) se systémem Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).


Cena za jednotlivé jízdné ve Vsetíně bude 15,- Kč, a to jak v autobusech provozovaných Zlínským krajem, tak také na linkách MHD. Každá jízdenka bude přestupní do 45 minut od vydání. Možnost přestupu bude mezi dvěma autobusy MHD, mezi dvěma krajskými autobusy, mezi krajským autobusem a autobusem MHD navzájem i mezi autobusy a vlaky, a to na celém území tarifní zóny 460, do níž patří kromě Vsetína také Ústí a Janová.

Ceny předplatného jízdného od 1. dubna 2024:

Typ jízdného        Obyčejné jízdné              Zlevněné – 50 %: děti 6-15 let, studenti do 26 let, senioři 65+, invalidé III. stupně
7denní                 120,-                                60,-
30denní               360,-                                180,-
90denní               850,-                                425,-
365denní             3 285,-                             1 642,-

Nosičem předplatného jízdného bude výhradně karta Zetka.

Další slevy zajišťuje město Vsetín. „Od 1. dubna bude i nadále platit jízdné zdarma pro doprovod kočárku s dítětem do 3 let věku a držitele karet ZTP a ZTP/P. Bezplatné jízdné se v těchto případech ale vztahuje pouze na MHD, nikoliv na příměstskou a železniční dopravu,“ vysvětluje místostarosta Vsetína Petr Kudlík a pokračuje: „Další výjimka oproti běžným tarifům IDZK se týká seniorů 70+ s trvalým bydlištěm na Vsetíně. Ti si i nadále mohou vyřídit zlevněné roční jízdné v hodnotě 400 korun, které bude platné pro zónu 460, a to v MHD i v příměstské a železniční dopravě.“ Pro uplatnění slevy je třeba si nejprve vyzvednout na městském úřadě ve Vsetíně voucher. Vouchery jsou k dispozici na Svárově v 9. patře v kanceláři č. 911, a to v pondělí a ve středu vždy od 8.00 do 11.00 a od 12.30 do 17.00 hodin. Držitel voucheru jej následně předloží v přepravní kanceláři MHD ve věžovém domě při nahrávání tarifu na kartu Zetka.

„Naší snahou je, aby se do systému Integrované dopravy Zlínského kraje postupně zapojily všechny městské dopravy v kraji. Jsem proto rád, že během 9 měsíců jsme zaintegrovali už druhé město,“ zhodnotil jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář.

Veškeré informace k integraci MHD Vsetín jsou dostupné na webových stránkách idzk.info/vsetin.

(foto: archiv města Vsetína)

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace