Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Fungujeme už 15 let

Cestujete vlakem nebo autobusem na regionálních tratích a trasách ve Zlínském kraji? Dopravujete se veřejnou dopravou do zaměstnání, do školy, za zábavou nebo jako turista? V tom případě využíváte služeb, které obyvatelům Zlínského kraje i jeho návštěvníkům zajišťuje Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o., zkráceně KOVED. Společnost má za sebou 15 let fungování. „Společnost vznikla z rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje a činnost zahájila v roce 2006. Z původních 4 lidí se za uplynulé období rozrostla na 20 zaměstnanců,“ představuje KOVED současný jednatel společnosti Ing. Martin Štětkář.

Základním posláním společnosti je zajištění dopravní obslužnosti kraje – tj. nabídnout jeho obyvatelům i návštěvníkům dostatečný počet vlakových a autobusových spojů, aby se cestování veřejnou dopravou stalo plnohodnotnou alternativou k používání vlastních dopravních prostředků. „Jde nám o to, aby služeb veřejné dopravy využívali cestující napříč věkovým spektrem, aby byla atraktivní a konkurenceschopná,“ upozorňuje Martin Štětkář.

Právě letošní rok a následující léta budou pro společnost KOVED a veřejnou dopravu v regionu klíčové. Od začátku ledna začal ve Zlínském kraji fungovat nový dopravní systém – Integrovaná doprava Zlínského kraje. „Ačkoliv většina práce je ještě před námi, věříme, že postupnými kroky se nám podaří vybudovat systém, který nabídne veškeré standardy cestování 21. století,“ připomíná jednatel.

Z činností, které společnost vykonala v minulých letech, připomeňme alespoň ty nejdůležitější, s jejichž výsledky se občané kraje mohou každodenně setkávat. V letech 2011–2013 se KOVED podílel na výběru nových vozidel pro kolejovou dopravu, díky čemuž dnes na tratích v regionu jezdí soupravy RegioSHARK. V letech 2014–2016 zase společnost spolupracovala na přípravě nového dopravního terminálu v Uherském Brodě. Každoročně se také podílí na zajištění Barum Czech Rally Zlín. Nejpodstatnější ale byla součinnost společnosti KOVED s ostatními kraji v České republice v oblasti koordinace mezikrajské dopravy a při přípravě Integrované dopravy Zlínského kraje.

V současné době KOVED organizuje a koordinuje oblast veřejné dopravy ve Zlínském kraji a na navazujících mezikrajských linkách prostřednictvím smluvních dopravců. V autobusové dopravě to jsou Arriva Morava, a.s. (Zlínsko), ČSAD Bus Uherské Hradiště, a.s. (Uherskohradišťsko a Valašskokloboucko), konsorcium Transdev Morava s.r.o. a TQM Holding s.r.o. (Vsetínsko a Valašskomeziříčsko) a Z-Group  BUS a.s. (Kroměřížsko). Regionální železniční dopravu zajišťují společnosti České dráhy a.s. a Arriva vlaky s.r.o. U těchto dopravců jsou objednávány vlaky kategorie osobní a spěšný.

 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace