Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Další novinky: Na co se můžeme těšit v roce 2024?

Nové vlakové soupravy, jízdenkové automaty, zrychlené autobusové spojení s Brnem, optimalizace jízdních řádů, kombizóny pro pravidelné cestující, mobilní aplikace… V roce 2024 čeká cestující na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK) řada novinek, které jim zpříjemní, usnadní i zrychlí cestování. Některé z nich začnou platit už od neděle 10. prosince letošního roku.Další novinky

V příštím roce připravujeme zajímavou nabídku pro pravidelné cestující, a to takzvané kombizóny. „Mezi některými destinacemi v kraji lze využívat více tras, které vedou přes rozdílné zóny. Dnes, pokud cestující chtějí mít časovým kupónem pokryty všechny alternativní trasy, si musí zakoupit všechny zóny, jimiž trasy procházejí. Díky kombizónám by cestující měli při zakoupení nejdelší trasy získat možnost jezdit i trasami kratšími,“ vysvětluje Radek Doležel. V plánu je nastavení 14 kombizón na nejvyužívanějších trasách a fungovat by měly začít v průběhu roku.

V průběhu roku 2024 by také měla být spuštěna mobilní aplikace IDZK, která umožní mj. nákup předplatného jízdného i bez nutnosti vlastnit kartu Zetka. Kromě spuštění vlastní krajské mobilní aplikace se plánuje rozšíření možnosti nákupu jízdenek IDZK v aplikaci Můj vlak, na e-shopu Českých drah nebo v IDOSu také pro autobusové linky. Napříč krajem pak dojde k instalaci dalších 10 elektronických odjezdových tabulí na autobusových zastávkách. Očekáváme také tarifní integraci s MHD Vsetín.

„Cestujícím doporučujeme, aby se v předstihu seznámili se všemi změnami v jízdních řádech, k nimž od 10. prosince dojde, a to například na webových stránkách www.idzk.cz/jizdni-rady, ve vyhledávačích spojení nebo na zastávkových jízdních řádech,“ uzavírá Martin Štětkář.

Podrobnosti k novinkám v Integrované dopravě Zlínského kraje najdete v prezentaci z tiskové konference: https://idzk.info/tk/prosinec23/IDZK_tiskova_konference_2023-12.pdf

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace