Přejít na obsah stránky

Cyklobusy na Valašsku právě vyrážejí

Pustevny, Velké Karlovice, Bumbálka… Nejznámější turistické cíle Beskyd a Vsetínských vrchů na území Zlínského kraje jsou v letní sezóně dostupnější pro cyklisty. A to nejen pro ty nejzdatnější, ale i pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Od 1. července až do 28. září 2021 totiž Valašsko brázdí linky cyklobusů – autobusů s vlekem, které poberou až 22 kol.

 

O víkendu na Pustevny

Dá se očekávat, že největší zájem mezi cykloturisty bude o spoj, který bude jezdit od 3. července do 28. září o volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích. „Autobus vyjíždí v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně a přes Velké Karlovice a Bumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny (v 10.17 hodin), odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh,“ říká dopravní specialista společnosti KOVED Ing. Miroslav Fusek. Stejnou trasou se pak cyklobus vrátí zpátky do Vsetína.

Ve všední dny Vsetínskými vrchy


O prázdninách, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko každý den. „Ve všední dny vyjede autobus s přívěsem na kola v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se vrátí do Velkých Karlovic na Podťaté, na rozcestí Soláň vyčká na vlak od Vsetína (odjezd ze Vsetína 9:55 ze Vsetína, příjezd Velké Karlovice-zastávka 10:39) a pak přes Hutisko-Solanec zamíří do Rožnova pod Radhoštěm,“ představuje trasu Ing. Fusek. V srpnu navíc ještě ve 12.20 hodin cyklobus vyjede z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašskou Bystřici a Dušnou zpátky do Vsetína.

Každý cyklobus může přepravit až 22 jízdních kol, cena za přepravu kola je 15,- Kč. Kola navíc běžně přepravují i vlaky mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi (za 30,- Kč), takže je možné kombinovat přepravu cyklobusem a po železnici.

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu