Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Přejít na obsah stránky

Linka 300

 

 

Autobusová linka 300: Každou půlhodinu souměstím Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice

Pravidelná, nízkopodlažní, umožňující rychlé odbavení…
Právě taková bude nová páteřní autobusová linka 300, kterou od 3. března 2024 spouští Zlínský kraj ve spolupráci s městy Uherské Hradiště a Kunovice. Ta propojí obě města s vlakovým nádražím ve Starém Městě. Provoz bude zahájen prozatím ve zkrácené trase Staré Město, železniční stanice – Uherské Hradiště – Kunovice, Petříkovec a zpět. V budoucnu, až bude spuštěn nový systém MHD v Uherské Hradišti, pak Zlínský kraj plánuje prodloužení některých spojů linky z centra Kunovic přes Lidickou ulici až do Míkovic a v jednání je i další pokračování až do Vések a Sadů.


Atraktivní trasování a interval

„Linka bude v provozu v pracovní dny od 5.00 do 22.30 a po celou tuto dobu nabídne cestujícím 30minutový interval v obou směrech. O víkendech a svátcích bude v provozu od 6.30 do 22.00 s 30minutovým intervalem po většinu dne,“ říká jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář a pokračuje: „Na území Uherského Hradiště linka propojí místa, mezi nimiž dosud chyběla přímá obsluha veřejnou dopravou. Konkrétně půjde o zastávky Svatojiřské nábřeží; Stará Tenice; železniční stanice; Kollárova (nově vybudovaná zastávka ve směru do Kunovic); Jiřího z Poděbrad (ve směru z Kunovic); Boženy Němcové (ve směru do Kunovic); Smetanovy sady (ve směru z Kunovic) a garáže ČSAD.


Rychlé odbavování díky nástupu všemi dveřmi

Na linku budou nasazeny zcela nové třídveřové nízkopodlažní autobusy. Úplnou novinkou bude možnost nástupu všemi dveřmi v případě, že cestující už má platnou jízdenku: buď jednotlivou přestupní jízdenku pro souměstí z předchozího autobusu (nástup do vozidla linky 300 musí proběhnout před časem uvedeným na jízdence jako „přestup do“), nebo výhodnou předplatní časovou jízdenku pro zónu 500 Integrované dopravy Zlínského kraje.

Díky plné tarifní integraci mezi MHD a krajskou dopravou, která funguje od loňského července, bude na lince platit stejný tarif jako v MHD nebo na jiných autobusových linkách IDZK uvnitř souměstí. Jedna jízda s možností přestupu do 45 minut stojí 15 Kč (resp. zlevněná 7 Kč). Na lince však nebude, stejně jako na jiných krajských linkách, platit jízdné zdarma u osob nad 70 let (alternativou je seniorská jízdenka za 7 Kč).

V případě, že před nástupem cestující nemá platnou jízdenku, prodá mu ji řidič hotově, bankovní kartou nebo z kreditu na kartě Zetka. Pro ještě lepší komfort dovybaví dopravce v průběhu dubna vozidla na lince 300 i jízdenkovými automaty u prostředních dveří, které umožní nákup jízdenky bankovní kartou.


Transformační efekt pro region

„Nádraží ve Starém Městě nabízí kvalitní a rychlé spojení Uherskohradišťska se zbytkem kraje i významnou částí střední Evropy. Paradoxně ale cesta na nádraží někdy cestujícím trvala déle než samotná jízda vlakem. Nová linka 300 tento problém pro velkou část cestujících skvěle řeší,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro oblast dopravy Radek Doležel.

Jízdní řád linky 300 je nastaven tak, aby právě ve Starém Městě navazovaly autobusy na příjezdy i odjezdy osobních vlaků Břeclav – Přerov (S9), rychlíků Brno – Břeclav – Olomouc (Moravany R13) a rychlíků Luhačovice – Praha (Slovácké expresy R18).

„Díky spolupráci s krajem se podařilo přichystat linku, která propojí srdce Slovácka se zbytkem naší aglomerace v dosud nevídané kvalitě a rozsahu. A díky návaznosti na vlaky budou mít obyvatelé Uherského Hradiště snazší cestování do světa,“ uvedl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

I pro obyvatele Kunovic je spuštění linky 300 výbornou zprávou – tato linka totiž napřímo propojí důležité body v Kunovicích s mnoha místy v širším centru Uherského Hradiště, kam dosud nebylo možné dojet veřejnou dopravou. Tato služba nejen díky krátkému a pravidelnému intervalu mezi spoji usnadní každodenní život nejednomu obyvateli města.

Jízdní řád linky od 13. 4. 2024

 

 

Veškeré informace o lince 300 najdete v brožuře:

 

 

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu
Rezervace