Přejít na obsah stránky

Jízdné a tarify

Od 1. ledna 2021 platí na celém území Zlínského kraje ve veřejné dopravě nový tarif jízdného.

Nově zavádíme přestupné jízdné BUS - BUS

Pokud cestující přestupuje z linky na linku v rámci autobusové přepravy (do 30 minut) a prokáže se jízdenkou z předchozího spoje, řidič vydá cestujícímu jízdenku bez nástupní sazby.
Případně je možné použít karty Zetku nebo ODISku a odbavení proběhne automaticky.

Oproti stavu v roce 2020 platí například tyto změny:

  • Tarif je jednotný pro celé území kraje
  • U řady spojů vyjde cestující jízda levněji než nyní
  • Ceny jízdného jsou stejné pro vlaky i autobusy
  • Pro základní slevu jízdného nejsou potřeba slevové karty

Kilometrický tarif

U nového kilometrického tarifu se cena základního jízdného u autobusů i vlaků jednoduše vypočítá tak, že k pevné nástupní sazbě ve výši 9 korun se vždy připočte 1 koruna za každý kilometr na trase. Například za cestu dlouhou 10 kilometrů tak cestující ve vlaku i autobuse zaplatí 19 korun.

Vlaky

Krajský tarif platí ve všech osobních a spěšných vlakových spojích v rámci Zlínského kraje a dále také na tratích č. 303 do stanice Kojetín, č. 330 do stanice Moravský Písek a č. 340 do stanice Veselí nad Moravou. Cestující přitom nemusí řešit, zda využijí vlak Českých drah nebo společnosti ARRIVA Vlaky, protože jízdenka je platná u obou dopravců a je navíc i přestupná. Zakoupit ji je možno na nádražích u prodejních přepážek obou dopravců. Kde pokladna není, tak přímo ve vlaku bez navýšení ceny.

V případě, že cílová zastávka cestujícího je za hranicemi Zlínského kraje, zakoupí si cestující u Českých drah jízdenku vycházející z jejich tarifů. Výjimku tvoří výše zmíněné úseky tratí 303, 330 a 340, kde je možné využít tarif Zlínského kraje. U dopravce ARRIVA Vlaky je cestujícímu v rámci tarifu Zlínského kraje prodána jízdenka buď do posledního místa na trati na území Zlínského kraje, nebo do místa, kde bude cestující přestupovat na navazující spoj Českých drah (zde si pak cestující koupí jízdní doklad do cílové stanice za hranicemi Zlínského kraje).

Pro lidi, kteří jezdí často, jsou v rámci krajského tarifu k dispozici 7denní a 30denní časové jízdenky.

Autobusy

Tarif Zlínského kraje platí u všech autobusových linek v rámci Zlínského kraje a rovněž také u spojů za hranice kraje, jejichž objednavatelem je Zlínský kraj. U ostatních platí tarif příslušného dopravce. Na rozdíl od železnice je jízdenka nepřestupná, cestující si ji vždy může koupit pouze na daný spoj. Časové jízdenky nejsou u linkové autobusové dopravy k dispozici.

Ceníky

Smluvní přepravní podmínky

Tarif IDZK

ZETKA - důležité dokumenty

Zavřít vyhledávání

Vyhledávání

Zavřít mobilní menu